Cafeneaua ( 53)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 18/09/2013 03:37

...astazi m-am sculat la 5:00 AM... :cascat: Ma duc sa-mi fac :cafea: -luta,poate ma trezesc... :sleepy:

Va doresc o zi frumoasa! :hug:
Fişiere ataşate
morning_coffee_amazing_hd_wallpaper.jpg
morning_coffee_amazing_hd_wallpaper.jpg (28.16 KiB) Vizualizat de 1501 ori

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 18/09/2013 05:57

DANI buna dimineata :) eu pregatesc cina :wink: o seara frumoasa fetelor :flower: :flower: :hug: :pup:
claudia

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 18/09/2013 06:02

alejoe scrie:DANI buna dimineata :) eu pregatesc cina :wink:

Claudia,te :hug: si-ti doresc o seara frumoasa! :pup:

...si pofta buna... :wink:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 18/09/2013 08:26

Dani, mersi de cafeluta :roll: :roll: , ce bine arata.....eu abia acuma m-am trezit si e 10 jumateeee.....dar m-am culcat spre dimineata ....chiar imi prinde bine cafeaua:clipocit: :hug: :hug: :pup: :pup:

Mara bine ai revenit din concediu....pofta buna( sper ca ati avut) :D ....pune poze din vacanta :hug: :hug:

Antonia :hug: :hug: :pup: :pup: , ce mai faci???

Crista ma bucur ca ti=-a placut articolul ala cu "parul" asa am simtit si eu si cred ca are un adevar in el :P :hug:

Claudia, Roxana, Nico :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 18/09/2013 08:28

Claudia, am uitat sa iti spun,....pupa dulceata aia de baietel.....cum s-a obisnuit la gradi sau inca mai aveti probleme cu asta??? :hug:

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 18/09/2013 11:32

Eu am intrat sa va zic noapte buna :D E destul de tarziu si sunt obosita, de maine musafiri ...

Pupi, am citit articolul despre par cu mult interes, la mine in familie se pastrau anumite ritualuri in ceea ce priveste intretinerea parului si unul din lucururile care inca mi-auramas sunt sa imi perii parul seara si sa strang firele de par din perie. Nu stiu in alte zone, dar la noi parul adunat dupa pieptanat se strangea peste an la cosoroaba casei si se prindea asa ghemotoace in pomi roditori in noaptea de Martisor, cel putin fetele de maritat sau nevestele care inca isi mai doreau copii. Femeile maiin varsta si vadanele il strangeau intr-o bocceluta , impreuna cu parul ce si-l taiau ,pt a avea perina in cosciug.

Fetelor va :pup: si :hug: ! :flower: :love: :peace:
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

maraarad
Bucatar

Mesajde maraarad » 19/09/2013 06:38

Buna fetelr :hug:
Am ajuns casa si am si inceput lucrul :( .Ma simt foarte obosita am avut un zbor nu prea placut si am facut un panic atac ,asa ceva nu am patit niciodata ,acum nustiu daca voi mai avea curajul sa urc in vreun avion.
Dimineata abia m am sculat si eu avand in vedere schimbul de fus orar de 3 ore diferenta.
Dani am luat si eu piersici din alea aromate findca dimineata am trecut pe acolo fiind foarte aproape de aeroport.amaruncat o privire si la carne si am vazut pieptul de pui cam 10$lb,mi se pare supoer scump.La piersici nici nu am fost atenta cat era lb.
Am facut si eu o ciorbica de cartofi dat fiind faptul ca nu am mancat supa de 10 zile.
Va servesc cu o cafeluta loco pana imi intru in forma cu tratatii mai sofisticate.
:cafea: :cafea: :cafea:
hi

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 19/09/2013 07:15

maraarad scrie:Dani am luat si eu piersici din alea aromate findca dimineata am trecut pe acolo fiind foarte aproape de aeroport.amaruncat o privire si la carne si am vazut pieptul de pui cam 10$lb,mi se pare supoer scump.La piersici nici nu am fost atenta cat era lb.

...piersicile care le-am cumparat eu sint $ 2.99/lb... :peace: Eu carnea nu o cumpar de la ei,deci nu stiu care sint preturile... :?:

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 19/09/2013 01:49

PUPI mersi mult , azi nu am fost la gradi a racit un pic de febra si nasucul sper sa treaca repede :( o sa am mult de lupta cu el ca nu vrea nici cum sa ramana fara mine am sa incerc o luna sa vedem cum merge daca nu am sa fac o pauza si incerc in primavara :) ANTONIA , DANIELUTA , PUPI , CRISTA , ROXANA , MARA o zi buna la toate
claudia

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 19/09/2013 06:09

...am sosit cu :cafea: -luta... :hug:

Sa aveti o zi/seara frumoasa! :flower:
Fişiere ataşate
c_3.jpg
c_3.jpg (48.28 KiB) Vizualizat de 1409 ori

Înapoi la “Zona libera”