Cafeneaua ( 56)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/11/2013 06:37

alejoe scrie:DANI a nins in multe parti special in centro -sud :wink: multumesc :hug: :pup: :love:

Aseara m-am uitat pe "live cam" cum ningea la Bucuresti,era de vis,totul alb... :vis:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 27/11/2013 06:40

pupi scrie:Cum de esti aici asa de repede???
M-am obisnuit cu tine sa intri tarziu de tot :P :hug: :pup:

Pupi draga mea, seara ”se linisteste casa” dupa toata agitatia de peste zi si imi este mai usor sa scriu. Asa, dupa masa ”fur timp” de unde pot, scriu in graba si pe apucate. :( Uneori ramanea PC-ul deschis ore in sir iar eu nu reuseam intre doua treburi sa scriu nici un mesaj. Uneori scriam seara tarziu cand ma puneam in pat, inainte de culcare (am si adormit de cateva ori cu PC-ul in brate :P ).

:hug: :hug: :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/11/2013 06:44

Acum am sunat-o pe sora mea in IT si unde sta ea nu a nins dar este frig,-4*C... :(

Antonia,ma bucur ca esti si tu aici si ne bem cafelutele impreuna... :hug: :pup: :love:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/11/2013 06:54

Va las la cafeluta/ceai si o felie de crostata... :)
Fişiere ataşate
img_3885.jpg
img_3885.jpg (51.77 KiB) Vizualizat de 691 ori

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 27/11/2013 06:57

Am de ales intre atatea cafelute frumoase si canite cu ceai... :clipocit:

La noi ninge, ninge, ninge... Este zapada in curte. :) Stiti voi ca eu nu prea ma entuziasmez cand vine vorba de iarna si de frig :blushing: insa in dimineata aceasta... cand am vazut ca ninge... m-am bucurat foarte mult. Poate in zilele urmatoare facem in curte un om de zapada cu Antonel. :)

Vin pasarele pe terasa la noi si cauta mancare (mi se rupe sufletul cand le vad, le este frig si poate foame :( ). Stau sa ma gandesc cum sa fac sa le gasesc un loc acoperit (protejat) unde sa le pun mancare zilnic iar ele sa se obisnuiasca. Daca aveti o idee ce imi poate fi de ajutor... :rugaciune:

Dani ma bucur mult ca s-a rezolvat problema PC-ului. :hug:

Claudia :hug: ce frumoase sunt fotografiile. Imi place foarte mult tortul, felicitari. =D> =D> =D>

Dana ma bucur de fiecare data cand te gasesc la cafenea. :hug:

Pupi, Crista, Mara, Roxana :hug:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 27/11/2013 07:01

Danieluta scrie:Va las la cafeluta/ceai si o felie de crostata... :)

:o :o :o Sigur ca servesc... :buuun: Arata minunat! Dani =D> =D> =D>

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 27/11/2013 07:02

Danieluta scrie:Acum am sunat-o pe sora mea in IT si unde sta ea nu a nins dar este frig,-4*C... :(

Antonia,ma bucur ca esti si tu aici si ne bem cafelutele impreuna... :hug: :pup: :love:

Si eu. :hug: :hug: :hug:

La noi 0 C acum... dar mie mi se pare foarte frig afara... :(

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 27/11/2013 07:04

Danieluta scrie:
Aici astazi sint 16*C... :D

Ce bine... :vis: Dani draga mea, ma bucur ca ai o iarna blanda fara ger... :hug: :hug: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 27/11/2013 07:27

Anto si la mine e frig dar e soare :D .
Eu am in curte o "bird bath", un picior de ciment cu o farfurie mare deasupra si in ai avem ap in permanenta, vara/iarna pentru pasarele. Avem un cuib de colibri in curte si le-am obisnuit sa vina acolo. Langa baia asta am un copac cu o bordura de ciment inconjurat.....pe bordura aia pun o tavita cu faramituri de paine sau seminte , plus ca am agatat in pom un tub de plastic cu gaurele in care pun seminte pentru pasari. Ele au un simt deosebit de a depista mancarea si gasesc intubul ala tot ce le pun....de acolo le hranesc toata iarna....stai sa vad daca am baterie la aparat, poate ies in curte sa fac ceva poze sa vezi despre ce vorbesc.

poate ii dai tatalui tau tema de casa sa iti faca o casuta micuta de lemn in care sa pui seminte sau faramituri de paine :wink: :hug: :hug: :pup: :pup:

Dani, Claudia :hug: :hug: :pup: :pup:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/11/2013 07:54

antoniah scrie:
:o :o :o Sigur ca servesc... :buuun: Arata minunat! Dani =D> =D> =D>

Antonia,ma bucur ca-ti place crostata mea... :blushing: :hug: :pup:

...am trimis ieri pachetel cind era inca calda... :wink:

Imagine

Înapoi la “Zona libera”