Cafeneaua ( 57)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 19/12/2013 08:38

Pupi... :hug:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 19/12/2013 09:24

In sfarsit zile libere... :) In ultima perioada am avut zile aglomerate si nu foarte usoare dar am ajuns in sfarsit si la zilele libere... :party:

Dani, eu zambesc de fiecare data cand citesc temperaturile de la voi. Mi se pare primavara - spre vara (nu miezul iernii). :P Ma bucur ca te poti plimba in voie si este placut afara (aici este un frig de sa iti fie mila si de cainele din curte... :( ). Acum sunt minus 5 C dar se anunta si mai frig... Mi-ai pastrat o cafeluta calda (stiu eu). :hug:

Pupi spor la cumparaturi, sa gasesti tot ceea ce doresti, exact asa cum doresti. Sunt sigura ca bradul este minunat. :hug:

Mara ma bucur ca ai rezolvat problema cu actele. Putin timp te mai desparte acum de mama ta si ma bucur din tot sufletul ca veti fi impreuna. Sper ca se simte mai bine. Multa sanatate ii doresc si sa va vedeti cat mai repede. :hug:

Dana intr-adevar inca un lucru comun de care nu stiam pana acum (muzica lui Rieu). Imi place si mie foarte mult. :hug:

Claudia imi pare rau sa aud ca micutul tau tuseste. :( Sper din tot sufletul sa fie bine cat mai repede, sa treaca tusea si sa va bucurati de zilele frumoase ce se apropie si de bunatatile pe care le pregatesti. Multa sanatate! Ma bucur foarte mult sa aud ca s-a acomodat la gradinita. :hug:

Bia ma bucur cand te gasesc la cafenea. Ma gandesc la tine ori de cate ori ma duc la DM (la raionul cu produse BIO). :hug:

Crista ce frumoase sunt canitele si inimioarele (oare din ce sunt? :?: ). Am servit si eu o portie de ciocolata calda (imi place). :hug:

Monya multa sanatate micutului tau! Cartea de bucate RC are multe retete frumoase si interesante (gasesti multe retete pentru aperitive)! Spor la pregatiri! :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 19/12/2013 09:49

Antonia ma bucur ca ai putin timp liber si te mai vad pe aici :hug: :hug: :pup: :pup: ....si la mine e frig, brrrr....nu e cu minus dar e frig totusi. Apa in vazul de gradina pentru pasarele a inghetat de tot nu numai la suprafata. Cei de la timpul probabil au spus ca s-ar putea sa avem putina zapada, tare mi-ar place sa fie de Craciun....ce frumos ar fi sa fie totul alb in ajunul Craciunului cand trebuie sa vina mosul cu saniuta lui trasa de reni si cu sacul plin de bunatati si lucruri frumoase :D :D .
Abia astept sa ne povestesti de Antonel cum s-a comportat cand a venit mosul la el si cum s-a bucurat de cadouri....nu mai e mult pana atunci :D :D .Pupa-l din partea mea :hug: :hug: :pup:

Si acuma pun o poza cu bradul meu, anul asta l-am lasat cu mai putine globuri ca mi-a fost lene sa mai urc in pod sa scotocesc dupa alte decoratii. Sotul meu cand le-a adus jos nu a luat totul :( , dar ...e bine si asa , tot e frumos si miroase tare bine, a rasina, a verde, a proaspat :D :D
Fişiere ataşate
004_brad_craciun_2013.jpg
004_brad_craciun_2013.jpg (159.58 KiB) Vizualizat de 941 ori

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 19/12/2013 10:08

Antonia... :hug: :pup: :flower:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 19/12/2013 10:08

pupi scrie:Antonia ma bucur ca ai putin timp liber si te mai vad pe aici :hug: :hug: :pup: :pup: ....si la mine e frig, brrrr....nu e cu minus dar e frig totusi. Apa in vazul de gradina pentru pasarele a inghetat de tot nu numai la suprafata. Cei de la timpul probabil au spus ca s-ar putea sa avem putina zapada, tare mi-ar place sa fie de Craciun....ce frumos ar fi sa fie totul alb in ajunul Craciunului cand trebuie sa vina mosul cu saniuta lui trasa de reni si cu sacul plin de bunatati si lucruri frumoase :D :D .
Abia astept sa ne povestesti de Antonel cum s-a comportat cand a venit mosul la el si cum s-a bucurat de cadouri....nu mai e mult pana atunci :D :D .Pupa-l din partea mea :hug: :hug: :pup:

Si acuma pun o poza cu bradul meu, anul asta l-am lasat cu mai putine globuri ca mi-a fost lene sa mai urc in pod sa scotocesc dupa alte decoratii. Sotul meu cand le-a adus jos nu a luat totul :( , dar ...e bine si asa , tot e frumos si miroase tare bine, a rasina, a verde, a proaspat :D :D

Pupi ce frumos este bradul vostru. Zilele astea m-am gandit la tine (chiar daca nu am reusit sa scriu pe RC). De astazi sunt libera... :party: Am facut aluatul pentru turta dulce astazi dupa-masa (l-am invelit in folie alimentara si l-am pus peste noapte la frigider). Alor mei le place turta dulce si... trebuie sa le scriu numele pe cate o turtita (asa i-am obisnuit).

Te pupam si noi toti trei. :hug: :hug: :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 19/12/2013 10:09

Pupi,ce brad frumos ai impodobit! ❤❤❤

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 19/12/2013 10:10

Danieluta scrie:Antonia... :hug: :pup: :flower:

Stiu eu ca am o cafeluta calda mereu pastrata aici (chiar daca lipsesc cate o zi). :hug: :hug: :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 19/12/2013 10:13

antoniah scrie:
Danieluta scrie:Antonia... :hug: :pup: :flower:

Stiu eu ca am o cafeluta calda mereu pastrata aici (chiar daca lipsesc cate o zi). :hug: :hug: :hug:

Antonia...❤❤❤❤❤

monya
Incepator

Mesajde monya » 20/12/2013 08:33

Neata !!!

fetelor va :pup: dulce.

sar`na de idei. o sa scormonesc dupa idei de aperitive delicioase, aspectuoase dar si rapide (vreau de toate nu i asa?)

pupi......"hate u" pt ca deja ai bradut ...noi abia in week end mergem s cumparam
http://furnicutzabucatar.blogspot.ro/

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 20/12/2013 09:39

Pupi frumos brad, cind e natural merge si mai putin impodobit ca e frumos el de la mama natura .. imi inchipui ce parfum mmmm

Antonia inimoarele din canile de pe pagina din urma erau facute din marshmallows decupate cu forma de biscuiti aia mica ( exista unele micute de tot putin mai mari ca unghia), cele cu care se taie mijlocul biscuitelui de obicei sau se fac ornamente

Înapoi la “Zona libera”