Faina de cocos -preparata in casa

Suferiti de o boala care va determina sa tineti regim? Si totusi nu percepeti asta ca pe o corvoada deoarece cunoasteti nenumarate combinatii ale mancarurilor permise? Faceti si altora viata mai usoara prezentand aceste mancaruri dietetice si de regim.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 23/07/2013 04:23

toppyx, cu multa placere. Se poate prepara si din pulpa proaspata si in cazul asta poti aduna de pe lapte si crema de cocos in cantitate mai mare decat poti aduna de la laptele preparat din fulgi NEANDULCITI :) :flower:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 23/07/2013 10:20

Ce bine ca ”ati scos la lumina” reteta acesta, este excelenta!!! Pupi :master: :master: :master: am sa fac si eu o incercare... :)

:hug: :pup: :flower:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 19/09/2013 08:33

Anto, cand ai comentat la postare am fost prin vacantele mele "de vara" :P ....scuze ca am vazut doar acuma. Chiar sant curioasa daca prepari faina cum iti place.
Are multe intrebuintari dar trebuie atentie marita cand se lucreaza cu ea.....are tendinta de a absorbi multa apa :P , e setoasa rau =)) .....te pup draga mea :hug: :hug: :pup: si multumesc

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 05/10/2013 01:06

pupi scrie:Anto, cand ai comentat la postare am fost prin vacantele mele "de vara" :P ....scuze ca am vazut doar acuma. Chiar sant curioasa daca prepari faina cum iti place.
Are multe intrebuintari dar trebuie atentie marita cand se lucreaza cu ea.....are tendinta de a absorbi multa apa :P , e setoasa rau =)) .....te pup draga mea :hug: :hug: :pup: si multumesc

Multumesc mult. :hug: :hug: :hug:

Înapoi la “Sanatate - diete si regimuri alimentare”