Hai sa vorbim 5 minute ...

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 14/04/2006 09:11

Hmm , off , nici nu stiu cu ce sa incep ca ar fi suficiente ...
In primul rand draga Miha sa stii ca nu am mai pus decat 1 kg de atunci :lol:
Bine, pusesem de bucurie vre-o 5 da' astea nu se pun :P
Cara, sa stii ca ai oarecum dreptate ... te apropii :) Si in ceea ce o priveste pe Irina cred ca nu te inseli.
Am sa comentez mai tarziu pozele si mai astept si alte poze cu tine ( alea sunt tot timpul pline de semnificatii =)) )
Copilul cat si sotia sunt bine insa imi cam consuma tot timpul liber ce-l mai aveam. Promit sa urmaresc mai indeaproape subiectul asta ;) :love: :peace:

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 14/04/2006 10:30

Andrei, ai grija, ca sotia ta va scapa de kg, dar tu.....

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 14/04/2006 11:26

Miha, multumesc, presupuneam eu ca e asa ... :)
Abia astept sa vina vara sa ma re-apuc de baschet si de tenis ca sa le dau jos. Nu-mi fac prea multe probleme. Am tinut regim disociat de 2 ori si am slabit foarte mult de fiecare data asa ca ...
Iar la Nevasta-mea se vor duce imediat. Ea a pus 10 kg si tot e in greutatea normala :)
Si asta ar putea fi o reteta de ingrasare pentru Cara :lol: :wink: . Hehehehe .
Asta daca acel super copil din avatar nu e chiar al ei ;) Dar , ... I guess we'll never know ... :vis:

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 14/04/2006 11:30

Felicitari pt. bebe Andrei, nu stiam. Nu ti-a cerut Irina nimic pretentios de mancare, asa ca sa simti ce inseamna sarcina?

nebunia
Bucatar in devenire

Mesajde nebunia » 14/04/2006 11:40

:rusine: Irina sunt eu. Pe sotzia lui Andrei din pacate mi-a scapat, nush cum se numeste, dar nu cred ca Irina. :?:

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 14/04/2006 11:47

scuze irina :master: , dar ori sunt aiurita ori sunt dusa de acasa, am crezut ca Andrei vorbeste de sotia lui, nu am citit cu atentie. nu te superi, te rog.. :sfant:

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 15/04/2006 12:05

Fetelor, am si eu nevoie de ceva sfaturi de la cele care aveti copiii mai marisori si dorm singuri ... Clara a mea nu mai vrea sa doarma singura pt. ca... are o lista de motive pregatite: viseaza urat, ploua afara, o doare ceva. Am incercat totul, tinem o veioza aprinsa la ea in camera si o lumina in priza la mine, usile sunt deschise si sunt camerele fata in fata la 1 metru, am stat cu ea sa adoarma, am mai si lasat-o la noi in pat, am si dormit numai cu ea cateva luni (mari probleme cu tati pe tema asta ca eu cad moarta si dorm bustean, nu ma mai trezesc), dar am obosit. Nu facea asa nici cand era bebe si nici cand i-au dat dintii. Si nici nu mai poate zice ca nu stie casa si toate cele, stam intr-o zona faina, fara incidente, noi nu ne certam...
Nu o las sa vada filme de groaza sau triste, incerc si o pun in pat pe la 9:30 si sta treaza si face scandal pana la 10:30 cel putin, iar ultima saptamana a fost teroare. Noroc ca sunt in concediu, altfel cred ca as cadea din picioare. Si doarme atat de agitat.. scrasneste din dinti toata noaptea, izbeste cu picioarele...
Nu stiu ce s-a intamplat, ca pana acum o luna-doua dormea singura toata noaptea, dupa ce ii citeam 15 min si stateam cu ea sa adoarma si ma duceam eu sa o acopar si sa vad cum e de trei ori pe noapte.
M-am gandit sa merg cu ea la pediatru ca nici ea nu se odihneste si mama mi-a sugerat ca s-ar putea sa aiba viermisori intestinali??!!?

nebunia
Bucatar in devenire

Mesajde nebunia » 15/04/2006 12:11

roxanavmv scrie:scuze irina :master: , dar ori sunt aiurita ori sunt dusa de acasa, am crezut ca Andrei vorbeste de sotia lui, nu am citit cu atentie. nu te superi, te rog.. :sfant:

Cum pot sa ma supar eu? :lol: Mi-a placut la nebunie. Ori de cate ori sunt bagata in seama ma umflu in pene ca un curcan. :P :P :P :P

nebunia
Bucatar in devenire

Mesajde nebunia » 15/04/2006 12:31

roxanavmv scrie:M-am gandit sa merg cu ea la pediatru ca nici ea nu se odihneste si mama mi-a sugerat ca s-ar putea sa aiba viermisori intestinali??!!?

E posibil si asta. Dar sa stii ca e la fel posibil sa se fi speriat de ceva anume. Eu zic daca tot ai putzin timp sa stai de vorba cu ea si sa incepi tu prin a povesti o intamplare imaginara care te-a facut cica pe tine sa te sperii, creeaza o poveste cum ca si tu o data ai patzit la fel si itzi era frica si ai sa afli care e motivul real. Apoi potzi sa-i induci un comportament pe care l-ai vrea tu sa-l aibe ea vis-a-vis de dormitul noaptea singura in camera ei. Copii sunt foarte receptivi la povesti imaginare. Incearca si tu. Eu am incercat si merge. :lol:

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 15/04/2006 12:40

Trebuie sa ai f. multa rabdare.Orice psiholog o sa-ti spuna ca ideea cu veioza aprinsa nu este buna.
Gandeste-te ca voi ati lipsit mult de langa Clara(are un nume foarte frumos si lamureste-o ca asta-i varianta cea mai frumoasa!) si s-ar putea sa existe in subconstientul ei teama ca va ramane iar singura.Sau simplu fapt ca vrea sa "recupereze" timpul petrecut fara tine.La varsta ei inca mai merge sa aiba un "partener" de incredere, gen ursulet, papusa, etc.Invat-o sa-si culce si ea jucaria preferata, care bineinteles este f. cuminte si doarme la ora 21,30!Dar cu ea in patut.Pune-i casete, CD-uri cu povesti.Ai nevoie de imaginatie.Cumpara-i pt. camera ei obiecte de decor pe care sa si le aleaga singura...
Incearca sa-i inoculezi ideea necesitatii de a avea un spatiu intim, in care poate dormi, citi, asculta muzica, visa!

Înapoi la “Zona libera”