Lapte cu turmeric

Cunoasteti retete de bauturi, de cocktail-uri sau alte amestecuri care garanteaza succesul unei petreceri? Postati-le aici pentru cei mai putin cunoscatori, dar la fel de petrecareti.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

mikirafaela
Bucatar de elita

Mesajde mikirafaela » 27/05/2013 03:48

Danieluta scrie:Nu am baut pina acum asa ceva,dar sint convinsa ca este delicios! :roll:

Mult succes la concurs... :hug: :pup: :flower:

Multumesc!
:hug: :pup:
MIKI

mikirafaela
Bucatar de elita

Mesajde mikirafaela » 27/05/2013 03:58

maraarad scrie:Foarte interesanta combinatia,o reteta care cred ca ar trebui pusa in aplicare pentru
cate beneficii are.

Asa este!
Acest laptic chiar are efect!
:pup: :hug:
MIKI

mikirafaela
Bucatar de elita

Mesajde mikirafaela » 27/05/2013 04:17

pupi scrie:Chiar voiam sa postez si eu reteta....a mea este putin diferita in sensul ca nu are scortisoara iar piperul nu e macinat, zaharul brun nu exista dar se poate indulci cu miere de calitate si se pune si cardamon pisat....Imi place laptele asta, noi il folosim mereu in perioada de iarna sau in zilele de stres mare, oboseala. E foarte bun, ma bucur ca ai postat reteta.
Uite aici ( sper sa nu te superi ca atasez poza de la laptele meu la postarea ta) ...daca nu scriat tu reteta o postam eu :P .
Parerea mea este ca trebuie cunoscut laptele asta....turmericul si ghimbirul sant foarte sanatoase

Intr-adevar unele ingrediente pot fi inlocuite ( mai ales in cazul zaharului care este optional sau inlocuit cu miere de calitate).
Eu am mers pe varianta simpla ca oricine interesat sa o pregateasca si in functie de gust sa o adapteze personal.
Dar si varianta ta imi place, ce sa mai zic de poze...abia astept sa il pregatesc si eu asa!
:hug: :pup:
MIKI

Înapoi la “Bauturi”