O revista premium de gastronomie

In acest forum puteti posta referintele dumneavoastra web in domeniul culinar, emisiunile TV culinare preferate, carti de bucate de referinta.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Mihaela Iancu
Incepator

O revista premium de gastronomie

Mesajde Mihaela Iancu » 04/03/2008 04:26

Dragi prieteni,

Va invitam sa cititi primul numar al publicatiei "La Cucina", singura revista glossy de food & deco, dedicata tuturor celor pasionati de arta culinara, incepatori sau profesionisti, preocupati de promovarea unui stil de viata sanatos, divers si de bun gust.

In numarul din luna martie va propunem sa incercati impreuna cu noi: un meniu pentru fiecare zi a saptamanii , prajituri ca la mama acasa, retete cu ingrediente de sezon, sa patrundeti in tainele bucatariei mexicane si sa aflati cum sunt gatite pastele in mod traditional. Faceti o incursiune in bucataria sighisorenilor si vizitati cu ochi flamanzi Festivalul Ambiente, de la Frankfurt. Trendul acestei luni in materie de design interior este combinatia alb – rosu. Aflati care sunt restaurantele recomandate de redactorii La Cucina, ideale pentru mesele copioase cu cele mai importante femei ce va stau alaturi.

Multumim tuturor colaboratorilor nostri de pana acum si speram sa va numarati cat de curand printre ei. Va vom tine la curent cu subiectele si proiectele pe care le putem dezvolta impreuna. Ne dorim sa va bucurati rasfoind La Cucina, o revista care face dovada faptului ca profesionalismul poate capata o forma simpla si sincera.

Cu prietenie,
Redactia La Cucina

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 04/03/2008 04:43

Am cautat pe google mai multe informatii dar nu are inca o pagina web!
Am gasit doar un mic anunt in EVZ:

APARIŢIE. Revista „La Cucina“, editată de Octacris Media, se adresează publicului interesat de artă culinară şi de decorarea casei, potrivit Mediafax.

Publicaţia lunară cuprinde 116 pagini, grupate pe secţiuni precum „Food“, „Deco“, „Shopping“ sau „Travel“. Pentru început, revista se distribuie în 20.000 de exemplare la nivel naţional, sub sloganul „Unde ţi-e drag să găteşti“. În curând, va fi disponibilă şi pagina de web www.lacucina.ro.

Eu astept sa apara in internet :wink:

Mihaela Iancu
Incepator

In curand, va fi lansat si situl www.lacucina.ro

Mesajde Mihaela Iancu » 04/03/2008 04:50

Ne bucura enorm sa stim ca este asteptata. Situl este deocamdata in constructie, dar intentia nostra este sa fim prezenti si online.

Pana una alta, puteti incerca cu incredere retele acestui prim numar. Sunt foarte usor de urmat. Dorinta noastra e aceea de a dovedi ca poti gati bun si sofisticat, urmand pasi simpli.

O zi faina!

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 04/03/2008 05:27

Si eu astept pagina web ... de fapt ca mai toate fetele de peste mari si tari

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 04/03/2008 05:45

Si eu astept respectarea regulamentului - am mutat acest post in referinte.

Înapoi la “Referinte web, emisiuni tv, carti de bucate”