VEGETA facuta in casa

Cunoasteti mici trucuri usor de realizat, dar care fac diferenta dintre o mancare reusita si una esuata? Prezentati-le aici pentru cei care nu au reusit inca sa le descopere singuri. De asemenea daca aveti nelamuriri privind anumite retete veti primi ajutor din partea membrilor comunitatii.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

dubi_07
Bucatar in devenire

Mesajde dubi_07 » 26/07/2011 11:38

ete na ce mai gasii ...

http://www.youtube.com/watch?v=aofrh-bj ... e=youtu.be

nenea iutub asta e ceva de speriat!

:idea: :idea: :idea:
În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături
Imagine

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 27/07/2011 12:20

Ionela, ce cauti tu in California :P

BTW, fain dehidratorul da' mai fain e soarele lor - noi cu asa dehidrator putem lucra 3-4 zile pe an :bum:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 27/07/2011 07:25

Asa e , ca sa poti folosi uscator de fructe solar, iti trebuie o gramada de zile caniculare, una dupa alta.. ..Arizona e perfect pentru asa ceva( California si Florida :peace: ) ...am incercat si eu sa usuc la soare.....am reusit sa usuc fasole , restul s-au mucegait.....trebuie sa ai bataia soarelui pe ele toata ziua, eu am avut doar de la 9am la 4pm, mereu trebuie sa fii pe faza si sa intorci produsele de pe o parte pe alta. trebuie sa le pui pe un gratar de lemn ca sa aibe aerisire si pe dedesubt....in fine nu merita oboseala....aparatul electric face toti banii daca il tii undeva unde nu te toaca la cap zgomotul care il face :P

dubi_07
Bucatar in devenire

Mesajde dubi_07 » 27/07/2011 09:41

la asta nu m-am gandit...
oricum, nu ma grabeam eu sa-mi dau cu ciocanul peste deshte ca sa-mi fac deshidratator de-asta acusi :lol:
În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături

Imagine

Înapoi la “Sfaturi utile in bucatarie”