Vin fiert de la Arad

Cunoasteti retete de bauturi, de cocktail-uri sau alte amestecuri care garanteaza succesul unei petreceri? Postati-le aici pentru cei mai putin cunoscatori, dar la fel de petrecareti.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

yaya6
Bucatar de elita

Mesajde yaya6 » 06/12/2011 11:51

o ce bun e!!!,in tara cand eram il faceam des la gerurile care erau,aici la temperaturile pe care le avem,rar cand scad temperaturile sub 10 grade am cam uitat de el,ce fain mai era cand mergeai afara la zapada si intrai in casa cu nasucul rosu si obrajorii ca doua mere rosii si te incalzeai cu o canita de vin rosul,,nu zic nimic il fac si aici dar nu are acelasi farmec,cald si soare afara si eu beau vin fiert,nu prea merge.aici ninge o data pe an si se topeste in cateva ore,trebuie sa te grabesti sa iesi afara daca vrei sa mai prinzi ceva zapada,ce dor imi e de zilele geroase din tara,au si ele farmecul lor,numai cine nu le are le simte lipsa,caci cine le are nu cred ca le uibeste mult,un mos neculai bogat in toate :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 09/12/2011 05:20

Danieluta, grabeste te si pune de un vin fiert.....asta e perioada cea mai buna pentru bautura asta.....nelipsita in foarte multe case.....chiar sant curioasa daca are sa iti placa :hug: :pup:

Înapoi la “Bauturi”