Ai Vecchi Amici Ristorante&Pub - Bucuresti

Este un loc in care te duci sa mananci de fiecare data cu placere? Exista un fel de mancare pe care il comanzi mereu in acel loc? Impartaseste aceste date celor care vor sa incerce mancaruri excelente fara a face efortul de a le gati singuri.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

maria.blueeyes
Incepator

Ai Vecchi Amici Ristorante&Pub - Bucuresti

Mesajde maria.blueeyes » 13/03/2006 11:24

Am ajuns la Ai Vecchi Amici atrasa mai intai de numele localului. Si am tot revenit..
Foaaarte dragut. Deocamdata nu am nimic de reprosat.
Mancare adevarat italieneasca (am fost de multe ori in Italia si gurmanda fiind, am mancat multe pe acolo), personalul foarte amabil. Si preturile sunt foarte bune.
Am mancat panna cotta pe care am gasit-o destul de rar in Bucuresti. Facuta ca la mama ei.
Da, nota 10 pentru local.

admin
RC Admin
RC Admin

Mesajde admin » 13/03/2006 11:45

Poti sa dai nota aici:
http://www.reteteculinare.ro/restaurant ... urant.html

la comentarii membrii.

misu3rd
Incepator

Re: Ai Vecchi Amici Ristorante&Pub - Bucuresti

Mesajde misu3rd » 01/02/2007 09:31

Eu sunt mai carcotas! Asa ca... Panacotta ca la ei acasa? Da sunt sigur, e si greu de facut! mai ales ca se gaseste in aproape orice restaurant din bucuresti(asta si tiramisu ca de au inebunit blondele). Cat despre mancarea lor excelenta te anunt ca toate ingredientele folosite sunt cumparate din Romania asa ca toate sunt de o calitate indoielnica(exclus pastele barilla, care sunt ok). Si eu chiar stiu ce vorbesc am lucrat la multe restaurante ITALIENE din Bucuresti. Totusi ceea ce spui tu imi MIROASE DE LA O POSTA A RECLAMA. Asa ca am o tema pentru acasa(pt tine binenteles) spunele bucatarilor de acolo(inclusiv lui Tanti.. cum o chema pe aia de stie sa faca sarmale, de la binecunoscutul restaurant italian Ai vechi amicii.... ) sa faca si ei un Zucoto, sau Casata, sau Toroncino.
unu!!!

misu3rd
Incepator

Re: Ai Vecchi Amici Ristorante&Pub - Bucuresti

Mesajde misu3rd » 01/02/2007 09:40

Mai mult vreau sa ii salut pe toti patroni de carciumi, fosti itb-isti, strungari, sudori etc. Pentru ca si au facut carciumi, cum stiu ei ca trebuie domne! Ce daca e restaurant italian? ce nu poti sa vinzi ciorba de burta?, sau ciorba de vacuta, ce mamaliga branza si smantana nu merge, sau ce au binecunoscuti papanasi? ce daca e carciuma italiana? lasa domne sa facem banii! ca daca eu am clienti ai si tu salariu, asa spun patroni astia!
Marea problema a tuturor bucatarilor din bucuresti, este materia prima! Si patroni care ar vrea sa lucrezi pe bani cat mai putini.
unu!!!

Înapoi la “Restaurante preferate”