Un anunt cu mari emotii!

Coltisorul evenimentelor importante din viata noastra! Zile aniversare... onomastici... nunti ... botezuri ... Aici uram celor dragi tot ce le dorim !

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, adinush, octavian, Moderatori

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 28/02/2008 05:07

nicoleta64 scrie:Adry...si eu sunt sora de gemene. :) ...dar pacat ,nu prea ne asemanam identic.

Nico eu am doua surori gemene :) (pe care le-am crescut, s-au nascut cand eram la liceu)
Tu ai o sora gemana cu tine?
Pe surorile mele toata lumea le confunda dar mie nu mi se pare ca sunt identice :clipocit: :clipocit: :clipocit:

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 28/02/2008 07:31

Felicitari Nally , iti doresc multa sanatate si sarcina usoara :pup: :flower:
Fişiere ataşate
angel_kids.gif
angel_kids.gif (77.06 KiB) Vizualizat de 2697 ori

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 28/02/2008 07:41

Nallisoru' drag, ma bucur din tot sufletul pentru tine, nici nu am cuvinte asa m-am emotionat :hug: :pup: :hug: :pup: :hug: :pup: :hug: :pup: .
Sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara si sa ne tii la curent din cand in cand cum esti, te rog frumos.
Pupici lui Sebi si sotului, sunteti fericiti acum, dar sa vezi ce multa iubire si bucurii apoi in 5 :love:

lili777
Bucatar in devenire

Mesajde lili777 » 28/02/2008 10:44

E cel mai frumos lucru care vi s-a putut intimpla draga noastra Nally!!!Eu iti doresc o sarcina ushoara shi ca puii tai sa creasca mari shi sanatoshi!!!Sa ai grija de tine...shi :) lasa-te rasfatata, pentru ca meriti!!!!! Pupici de la noi!!!!
liliana

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 29/02/2008 12:04

Felicitari, Alina :flower: Multa sanatate tuturor si o sarcina cat mai usoara :hug:
Fişiere ataşate
Gemeni.jpg
Gemeni.jpg (11.09 KiB) Vizualizat de 2673 ori

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 29/02/2008 10:02

Felicitari...parca si eu sunt emotionata :) minunat , asta chiar este minunat :hug: o sarcina usoara iti doresc :flower:
Fişiere ataşate
032-0800.jpg
032-0800.jpg (3.75 KiB) Vizualizat de 2662 ori

Theodora
Bucatar in devenire

Mesajde Theodora » 26/03/2008 06:30

Nally,draga mea,vestea asta ma scos si pe mine din barlog...intru si va citesc din cand in cand...dar la scris sunt lenesa...daca cineva stie cum te simti,eu sunt una din alea...ce emotii minunate...ce amintiri frumoase...
Iti doresc o sarcina usoara si doi bebei cuminti ca ai mei...noi nu mai suntem de mult bebei...in cateva zile avem 6 ani...dar parca ieri eram ca tine...
Nu ezita sa pui orice intrebare,ma poti gasi si pe ym mpapad_50...sa nu te temi,gemenii nu sunt deloc greu de crescut...ba e chiar mai usor decat cu unul!!!
Inca o data felicitari tie si la toata familia si multi pupici pe burtica si lui Sebi!

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

MIHHA
Incepator

Mesajde MIHHA » 26/03/2008 06:46

nally,
sa fii sanatoasa, fericita si sa ai parte numai de bucurii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :flower: :flower: :flower:

angelique
Bucatar de elita

Mesajde angelique » 26/03/2008 06:46

felicitari!si asteptam sa ne povestesti in amanunt tot ce se intampla! :love: :flower: :flower:
Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 27/03/2008 02:24

Va multumim din suflet pentru urari! Sunteti atat de draguti si asa de scumpi mie!!! :love: :love: :love: :hug:

Am avut o luna mai mult la pat la indicatia medicului... Cu tratament de utrogestan si nospa si interzis la nebunii pe toata perioada ce urmeaza pana suntem in formula completa in septembrie octombrie! Asta e! :) Nici acum nu pot face efort ... sper sa fim ok cu totii!

Am fost sa fac dublu test si am aflat la mijlocul testului ca nu se face deoarece nu sunt concludente rezultatele fiind sarcina gemelara! In rest celelalte analize mi-au iesit bune... glicemia un pic scazuta colesterolul un pic peste... dar in rest sunt ok! :)

Tati e super indragostit de burtica si foarte emotionat de fiecare data cand mrgem la eco si ii vede pe godolosi! Speram ca pe 10 aprilie la ecografia morfologica de prim trimestru sa vedem si in ce formula suntem... doi cu mami ... doua cu mami ... sau si si cu mami! :love: Tati se si vede in minoritte cu Sebi prin casa! :D Sanatosi sa fie ca restul nu mai conteaza!

Theo merci pentru ganduri! :pup: Adevarul ca mi-e putin teama si si totodata sunt atat de nerabdatoare... Doctorita noastra de familie ne-a spus sa ne rasfatam cat mai avem timp... ca dupa aceea timp de un an doi nu vom mai fi pe primul plan noi! Dar nu stie ca noi nu mai suntem pe primul plan de 4 ani! Iar de rasfatat ne rasfatam de cand ne stim impreuna!! :sfant:

Nu va suparati pe mine ca nu intru la mancaruri ... sunt atat de pofticioasa in sarcina aceasta ceva de speriat!!! Mi-e si frica sa intru pe retete si sa dau la ultimile scrise ... :blushing: Plus ca am avut o perioada de greturi de am spus ca ma imbolnavesc de ficat nu alta! Acum s-au mai diminuat... dar nu lipsesc cu desavarsire... oricum am inteles ca tin pana la 4 luni... deci mai avem o luna... azi am facut 12 saptamani! :love:

Va pup dulce :pup: si mi-e asa dor de voi de nici nu va inchipuiti! :hug:
''Incepe ce poti face, sau ce poti visa: indrazneala are geniu, putere si magie...'' J. W. von Gheothe

www.retete-apetisante.ro

Înapoi la “Evenimentele comunitatii”